Scientific Bulletin of Namangan State University
The article describes today's innovation process and its impact on economic development, ensuring the competitiveness of specialists in the intellectual property market, increasing the share of intellectual property, finding solutions to existing problems and their priorities.
1.O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi. –T.: O‘zbekiston, 2018 2.O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 7 fevraldagi “O‘zbekiston Respublikasini yanada rivojlantirish bo‘yicha Harakatlar strategiyasi to‘g‘risida”gi PF- 4947 –sonli farmoni. 3.O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti SH.Mirziyoevning Oliy Majlisga Murojaatnomasi. // Xalq so‘zi., 2018y, 28 dekabr. 4.O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligini tashkil etish to‘g‘risida”gi farmoni. 2017 yil, 29 noyabr.